Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji

Programy do pobrania

Codziennie są tworzone nowe programy komputerowe oraz pojawiają się ich nowsze wersje.
Zamieściłem tu parę programów lub hiperłącza do witryn producenta programów, których używam w pracy i w domu.

Program Opis
Adobe Reader Adobe Reader - (poprzednio Adobe Acrobat Reader) jest to bezpłatny program firmy Adobe Systems, służący do czytania publikacji elektronicznych w formacie PDF (Portable Document Format) przygotowanych w pakiecie Adobe Acrobat lub za pomocą innego narzędzia. Program zawiera udoskonalony system wyszukiwawczy, łączy dwa produkty - klasyczny Acrobat Reader oraz Glassbook Reader, czyli czytnik książek elektronicznych w formacie PDF, zakupiony przez Adobe. Użytkownik może pobierać e-booki za pomocą wewnętrznych mechanizmów Readera i gromadzić je w bibliotece, a jeśli są to pozycje płatne, angażowany jest mechanizm mikropłatności oraz rejestrowania książki.
Licencja: bezpłatna (freeware)
Platforma systemowa: Windows 7, 8, 10.
Firefox Firefox - słynna i uznana przeglądarka internetowa jest teraz jeszcze szybsza, jeszcze bardziej bezpieczna i daje Ci całkowitą swobodę w dostosowaniu jej do Twojego stylu życia w Sieci. Dodano do Firefoksa wiele znaczących usprawnień i nowych funkcji, dzięki którym przeglądanie Internetu stanie się jeszcze przyjemniejsze. Pobierz Firefoksa i korzystaj z Sieci w najlepszy możliwy sposób.
Licencja: bezpłatna (freeware)
Platforma systemowa: Windows 7, 8, 10.
Google Chrome Chrome to szybka, prosta i bezpieczna przeglądarka, stworzona na miarę współczesnego Internetu.
Licencja: bezpłatna (freeware)
Platforma systemowa: Windows 7, 8, 10.
VLC media player 2.2.8 (do Windows 64 bit) VLC to darmowy i otwarty, wieloplatformowy odtwarzacz multimedialny i także framework, który odtwarza większość plików multimedialnych, jak również płyty DVD, Audio CD, VCD i różnego rodzaju strumienie.
Więcej informacji na witrynie producenta: VideoLAN
Licencja: bezpłatna (freeware)
Platforma systemowa: Windows 7, 8, 10.
Wielkość: ok. 32,02 MB.
GIMP 2.8.22

Podręcznik użytkownika,

Kurs GIMPa
Gimp, czyli GNU Image Manipulation Program, to najlepszy darmowy program do zaawansowanej obróbki i tworzenia grafiki rastrowej. Umożliwia pracę na warstwach, zakładanie ścieżek, antyaliasing, przycinanie i skalowanie obrazu, łączenie go z tekstem, nakładanie efektów, tworzenie animacji i wiele innych. Program umożliwia także zapis w wielu popularnych i niepopularnych formatach (np.: JPEG, BMP, PNG, GIF, XPM, TIFF, PDF, PCX i wielu innych). Stanowi bardzo dobrą alternatywę dla drogich programów takich jak Adobe Photoshop, czy Corel Photopaint. Znakomity program do obróbki zdjęć i tworzenia grafiki na strony internetowe.
Licencja: GPL
Platforma systemowa: Windows 7, 8, 10.
Wielkość: GIMP 2.8.22 - 89,6 MB, Podręcznik użytkownika - 25,87 MB.
Strona internetowa:https://www.gimp.org
Apache OpenOffice 4.1.5 PL Apache OpenOffice (wcześniej OpenOffice.org) to w pełni darmowy pakiet biurowy, rozpowszechniany na zasadach Open Source. Obok LibreOffice jest to jeden z najpoważniejszych konkurentów Microsoft Office. To rozbudowany pakiet biurowy, w którym przygotujemy dowolne pismo, prezentację lub na przykład policzymy budżet domowy.
Pakiet biurowy składa się z następujących programów:
- Writer - rewelacyjny edytor tekstu nadający się nawet do profesjonalnych zastosowań,
- Calc - znakomity arkusz kalkulacyjny, cechuje go przede wszystkim intuicyjna, bardzo wygodna obsługa, formuły mogą być tworzone poprzez słowa w języku polskim,
- Base - jest modułem do tworzenia baz danych, pozwala na modyfikację tabel, formularzy, zapytań i raportów,
- Draw - bardzo wygodny program graficzny, który w sposób znaczący podnosi wartość całego pakietu,
- Impress - to narzędzie do tworzenia prezentacji.
Apache OpenOffice można używać bez żadnych opłat zarówno w domu, jak i w firmie.
Strona internetowa:http://www.openoffice.org/pl/
Licencja: GPL
Platforma systemowa: Windows 7, 8, 10.
Wielkość: 131,54 MB.
Strona Pajączka 5 NxG , z której możesz pobrać program oraz uzyskać więcej informacji Pajączek to program do tworzenia stron i aplikacji internetowych, który oferuje wszystko, czego może potrzebować współczesny webmaster. Pajączek zawiera kilkadziesiąt narzędzi usprawniających tworzenie rozbudowanych projektów oraz liczne ułatwienia pozwalające na szybką i wydajną pracę zarówno nad prostymi stronami w HTML 5 i 4, XHTML, CSS jak i aplikacjami tworzonymi w PHP, mySQL, JavaScript, VBScript, a także na ich publikację. W programie, oprócz funkcji związanych z tworzeniem stron i aplikacji, wbudowane zostały: moduł bezpiecznej publikacji FTP i WebDAV, liczne szablony gotowych stron, narzędzia kompresji i formatowania kodu, sprawdzania składni, pisowni i odsyłaczy, generatory skomplikowanych struktur (np. tabel, ramek, formularzy) oraz rozbudowaną i wygodną pomoc elektroniczną do programu, kurs tworzenia stron, programowania w PHP i JavaScript.
Total Commander 9.12 (w. 64 bit) Total Commander to znakomity program do zarządzania plikami. Pozwala na dostęp do systemu plików Windows, a także innych, np. Pocket PC. Część z imponujących możliwości programu to wbudowana przeglądarka i edytor plików tekstowych, obsługa kilkunastu formatów kompresji (m.in. ZIP, ARJ, LZH, RAR, UC2, TAR, GZ, CAB, ACE) oraz zintegrowany klient FTP (wraz z obsługą HTTP Proxy). Funkcjonalność programu można rozszerzać dzięki wtyczkom dostępnym na stronie producenta http://www.ghisler.com/. Polska strona programu Total Commander: http://totalcmd.pl/
Licencja: shareware
Platforma systemowa: Windows 7, 8, 10.
Wielkość: ok. 5 MB
blender-2.79-windows64.zip
(w. 64 bit - 115,58 MB)
Znakomity, darmowy program umożliwiający tworzenie zaawansowanej grafiki 3D. Dzięki niemu można tworzyć trójwymiarowe modele, następnie animować je, renderować całe sceny i obrabiać efekty pracy. Aplikacja jest więc kompletnym narzędziem pozwalającym tworzyć profesjonalne reklamy telewizyjne, loga firm, interfejsy programów, projekty techniczne oraz przestrzenne gry komputerowe.
Licencja: bezpłatna (freeware)
Platforma systemowa: Windows 7, 8, 10.
Producent: http://www.blender.org/
ProduKey (64-bit) 1.91 ProduKey to prosta aplikacja do wyświetlania numeru oraz klucza produktów firmy Microsoft. Współpracuje z programami taki jak: Office (Microsoft Office 2003 - 2016), Windows (Windows 7, 8, 10), Exchange Server oraz SQL Server. ProduKey posiada możliwość uzyskiwania informacji z komputera, na którym aktualnie pracujemy a także przy pomocy konsoli z innych systemów. Program przydatny przy reinstalacjach aplikacji. W nowej wersji dodano wsparcie dla Visual Studio. Wraz z nadejściem Windows 8 / 8.1 / 10 z komputerów zniknęły powszechnie stosowane do tej pory naklejki z kluczem zainstalowanego na nich systemu. Od tej pory klucz systemu jest zaszyty w komputerze. Dobrze jest go odczytać i zapisać. Może się przydać przy ponownej instalacji systemu. Producent NirSoft
Licencja: bezpłatna (freeware)
Platforma systemowa: Windows 7, 8, 10.
Wielkość: 80,3 kB.
Narzędzie MSRT do Windows 10 (64-bit)
Wielkość: 42,15 MB
Narzędzie Malicious Software Removal Tool. Narzędzie Microsoft Windows do usuwania złośliwego oprogramowania sprawdza, czy komputery z systemami Windows 10 Technical Preview, Windows 8.1, Windows Server 2012 R2, Windows 8, Windows Server 2012, Windows 7, Windows Vista i Windows Server 2008 nie zostały zainfekowane przez określone, powszechnie znane złośliwe oprogramowanie (w tym programy Blaster, Sasser i Mydoom), oraz ułatwia usunięcie tych infekcji. Po ukończeniu procesu wykrywania i usuwania narzędzie wyświetla raport z wynikami, w którym podane są informacje o tym, czy i jakie złośliwe oprogramowanie wykryto i usunięto. Narzędzie tworzy plik dziennika o nazwie mrt.log w folderze %WINDIR%\debug.

 
Copyright © Szczecin 2018 by mgr inż. Tadeusz Pietrzak, e-mail: t.pietrzak@wp.pl