Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji

Programy do pobrania - kursy

Codziennie są tworzone nowe programy komputerowe oraz pojawiają się ich nowsze wersje.
Zamieściłem tu parę programów lub hiperłącza do witryn producenta programów, których używam w pracy i w domu.

Program Opis
Adobe Reader Adobe Reader - (poprzednio Adobe Acrobat Reader) jest to bezpłatny program firmy Adobe Systems, służący do czytania publikacji elektronicznych w formacie PDF (Portable Document Format) przygotowanych w pakiecie Adobe Acrobat lub za pomocą innego narzędzia. Program zawiera udoskonalony system wyszukiwawczy, łączy dwa produkty - klasyczny Acrobat Reader oraz Glassbook Reader, czyli czytnik książek elektronicznych w formacie PDF, zakupiony przez Adobe. Użytkownik może pobierać e-booki za pomocą wewnętrznych mechanizmów Readera i gromadzić je w bibliotece, a jeśli są to pozycje płatne, angażowany jest mechanizm mikropłatności oraz rejestrowania książki.
Licencja: bezpłatna (freeware)
Platforma systemowa: Windows 8, 10.
Firefox Firefox - słynna i uznana przeglądarka internetowa jest teraz jeszcze szybsza, jeszcze bardziej bezpieczna i daje Ci całkowitą swobodę w dostosowaniu jej do Twojego stylu życia w Sieci. Dodano do Firefoksa wiele znaczących usprawnień i nowych funkcji, dzięki którym przeglądanie Internetu stanie się jeszcze przyjemniejsze. Pobierz Firefoksa i korzystaj z Sieci w najlepszy możliwy sposób.
Licencja: bezpłatna (freeware)
Platforma systemowa: Windows 8, 10.
Google Chrome Chrome to szybka, prosta i bezpieczna przeglądarka, stworzona na miarę współczesnego Internetu.
Licencja: bezpłatna (freeware)
Platforma systemowa: Windows 8, 10.
VLC media player 3.0.16 (do Windows 64 bit) VLC to darmowy i otwarty, wieloplatformowy odtwarzacz multimedialny i także framework, który odtwarza większość plików multimedialnych, jak również płyty DVD, Audio CD, VCD i różnego rodzaju strumienie.
Więcej informacji na witrynie producenta: VideoLAN
Licencja: bezpłatna (freeware)
Platforma systemowa: Windows 8, 10.
Wielkość: ok. 42,7 MB.
gimp-2.10.24-setup-3.exe


Kurs GIMPa
Gimp, czyli GNU Image Manipulation Program, to najlepszy darmowy program do zaawansowanej obróbki i tworzenia grafiki rastrowej. Umożliwia pracę na warstwach, zakładanie ścieżek, antyaliasing, przycinanie i skalowanie obrazu, łączenie go z tekstem, nakładanie efektów, tworzenie animacji i wiele innych. Program umożliwia także zapis w wielu popularnych i niepopularnych formatach (np.: JPEG, BMP, PNG, GIF, XPM, TIFF, PDF, PCX i wielu innych). Stanowi bardzo dobrą alternatywę dla drogich programów takich jak Adobe Photoshop, czy Corel Photopaint. Znakomity program do obróbki zdjęć i tworzenia grafiki na strony internetowe.
Licencja: GPL
Platforma systemowa: Windows 8, 10.
Wielkość: GIMP 2.10.24 - 253,9 MB.
Strona internetowa:https://www.gimp.org
Apache OpenOffice 4.1.10 PL Apache OpenOffice (wcześniej OpenOffice.org) to w pełni darmowy pakiet biurowy, rozpowszechniany na zasadach Open Source. Obok LibreOffice jest to jeden z najpoważniejszych konkurentów Microsoft Office. To rozbudowany pakiet biurowy, w którym przygotujemy dowolne pismo, prezentację lub na przykład policzymy budżet domowy. OpenOffice jest dostępny w wielu językach, działa na wszystkich typowych komputerach, przechowuje dane w ODF - międzynarodowym otwartym formacie standardowym - i jest w stanie odczytywać i zapisywać pliki w innych formatach, w tym format używany przez najczęściej spotykane pakiety biurowe. OpenOffice może również eksportować pliki w formacie PDF.
Pakiet biurowy składa się z następujących programów:
- Writer - rewelacyjny edytor tekstu nadający się nawet do profesjonalnych zastosowań,
- Calc - znakomity arkusz kalkulacyjny, cechuje go przede wszystkim intuicyjna, bardzo wygodna obsługa, formuły mogą być tworzone poprzez słowa w języku polskim,
- Base - jest modułem do tworzenia baz danych, pozwala na modyfikację tabel, formularzy, zapytań i raportów,
- Draw - bardzo wygodny program graficzny, który w sposób znaczący podnosi wartość całego pakietu,
- Impress - to narzędzie do tworzenia prezentacji.
- Math - edytor formuł. Apache OpenOffice można używać bez żadnych opłat zarówno w domu, jak i w firmie.
Strona internetowa:http://www.openoffice.org/pl/
Licencja: GPL
Platforma systemowa: Windows 8, 10.
Wielkość: ok. 132,9 MB.
Strona Pajączka 5 NxG , z której możesz pobrać program oraz uzyskać więcej informacji Pajączek to program do tworzenia stron i aplikacji internetowych, który oferuje wszystko, czego może potrzebować współczesny webmaster. Pajączek zawiera kilkadziesiąt narzędzi usprawniających tworzenie rozbudowanych projektów oraz liczne ułatwienia pozwalające na szybką i wydajną pracę zarówno nad prostymi stronami w HTML 5 i 4, XHTML, CSS jak i aplikacjami tworzonymi w PHP, mySQL, JavaScript, VBScript, a także na ich publikację. W programie, oprócz funkcji związanych z tworzeniem stron i aplikacji, wbudowane zostały: moduł bezpiecznej publikacji FTP i WebDAV, liczne szablony gotowych stron, narzędzia kompresji i formatowania kodu, sprawdzania składni, pisowni i odsyłaczy, generatory skomplikowanych struktur (np. tabel, ramek, formularzy) oraz rozbudowaną i wygodną pomoc elektroniczną do programu, kurs tworzenia stron, programowania w PHP i JavaScript.
Total Commander 10.00 (w. 64 bit) Total Commander to znakomity program do zarządzania plikami. Pozwala na dostęp do systemu plików Windows, a także innych, np. Pocket PC. Część z imponujących możliwości programu to wbudowana przeglądarka i edytor plików tekstowych, obsługa kilkunastu formatów kompresji (m.in. ZIP, ARJ, LZH, RAR, UC2, TAR, GZ, CAB, ACE) oraz zintegrowany klient FTP (wraz z obsługą HTTP Proxy). Funkcjonalność programu można rozszerzać dzięki wtyczkom dostępnym na stronie producenta http://www.ghisler.com/. Polska strona programu Total Commander: http://totalcmd.pl/
Licencja: shareware
Platforma systemowa: Windows 8, 10.
Wielkość: ok. 5,8 MB
ProduKey (64-bit) 1.95 ProduKey to prosta aplikacja do wyświetlania numeru oraz klucza produktów firmy Microsoft. Współpracuje z programami taki jak: Office (Microsoft Office 2003 - 2016), Windows (Windows 7, 8, 10), Exchange Server oraz SQL Server. ProduKey nie wymaga żadnego procesu instalacji ani dodatkowych bibliotek DLL. Aby zacząć z niego korzystać, po prostu wyodrębnij pliki do dowolnego folderu, a następnie uruchom plik wykonywalny - produkey.exe. Wraz z nadejściem Windows 8 / 8.1 / 10 z komputerów zniknęły powszechnie stosowane do tej pory naklejki z kluczem zainstalowanego na nich systemu. Od tej pory klucz systemu jest zaszyty w komputerze. Dobrze jest go odczytać i zapisać. Może się przydać przy ponownej instalacji systemu. ProduKey jest również dostępny w języku polskim. Aby zmienić język ProduKey, pobierz plik produkey_polish.zip, wypakuj "ProduKey_lng.ini" i umieść go w tym samym folderze, co narzędzie ProduKey. Producent NirSoft
Licencja: bezpłatna (freeware)
Platforma systemowa: Windows 8, 10.
Wielkość: 76,3 kB.

 
Copyright © Szczecin 2021 by mgr inż. Tadeusz Pietrzak, e-mail: t.pietrzak@wp.pl