Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji

Programy do pobrania - informatyka

Codziennie są tworzone nowe programy komputerowe oraz pojawiają się ich nowsze wersje.
Zamieściłem tu parę programów lub hiperłącza do witryn producenta programów, których używam w pracy i w domu.

Program Opis
Adobe Reader Adobe Reader - (poprzednio Adobe Acrobat Reader) jest to bezpłatny program firmy Adobe Systems, służący do czytania publikacji elektronicznych w formacie PDF (Portable Document Format) przygotowanych w pakiecie Adobe Acrobat lub za pomocą innego narzędzia. Program zawiera udoskonalony system wyszukiwawczy, łączy dwa produkty - klasyczny Acrobat Reader oraz Glassbook Reader, czyli czytnik książek elektronicznych w formacie PDF, zakupiony przez Adobe. Użytkownik może pobierać e-booki za pomocą wewnętrznych mechanizmów Readera i gromadzić je w bibliotece, a jeśli są to pozycje płatne, angażowany jest mechanizm mikropłatności oraz rejestrowania książki.
Licencja: bezpłatna (freeware)
Platforma systemowa:Windows 8, 10, 11.
gimp-2.10.30-setup.exe

Kurs GIMPa
Gimp, czyli GNU Image Manipulation Program, to najlepszy darmowy program do zaawansowanej obróbki i tworzenia grafiki rastrowej. Umożliwia pracę na warstwach, zakładanie ścieżek, antyaliasing, przycinanie i skalowanie obrazu, łączenie go z tekstem, nakładanie efektów, tworzenie animacji i wiele innych. Program umożliwia także zapis w wielu popularnych i niepopularnych formatach (np.: JPEG, BMP, PNG, GIF, XPM, TIFF, PDF, PCX i wielu innych). Stanowi bardzo dobrą alternatywę dla drogich programów takich jak Adobe Photoshop, czy Corel Photopaint. Znakomity program do obróbki zdjęć i tworzenia grafiki na strony internetowe.
Licencja: GPL
Platforma systemowa: Windows 8, 10, 11.
Wielkość: GIMP 2.10.30 - ok. 257,2 MB.
Strona internetowa:https://www.gimp.org
Logomocja - wersja demonstracyjna Imagine w języku polskim, wersja z dnia 24.11.2007

plug-in do oglądania projektów w przeglądarce wersja 2.0.0.397 z dnia 7.9.2007
Program Imagine, powstał w 2001 roku na Słowacji, podobnie jak Logo Komeniusz jest on dziełem zespołu pracowników Uniwersytetu Komeniusza w Bratysławie: Ivana Kalaša, Petera Tomcsányi, Andreja Blaho i Lubomira Salanci.
Imagine jest obiektowym środowiskiem programistycznym, dzięki temu możemy za jego pomocą poznać zasady programowania sterowanego zdarzeniami czy pojęcie dziedziczenia. W Imagine pojawiły się nowe cechy typowe dla środowiska Windows: długie nazwy plików, pola edycyjne, przyciski z ikonami, paski przewijania. Żółwiom możemy przypisywać postacie, tworzone w zupełnie nowy sposób. Łatwo jest uzyskiwać animację, bowiem postacie żółwi są odtwarzane automatycznie przez Imagine. Nie zapomniano także o multimediach, Internecie oraz pracy w sieci.
Polskiej wersji programu została nadana nazwa Logomocja, polska edycja Imagine.
Licencja: demo
Platforma systemowa: Windows 8, 10
Wielkość: Imagine - 11,9 MB, plug-in - 2,63 MB
Witryna o Logomocji: http://logo.oeiizk.waw.pl/
Embarcadero_Dev-Cpp_6.3_TDM-GCC_9.2_Setup.zip
Dev-C++ jest w pełni funkcjonalnym darmowym środowiskiem programistycznym C/C++ zawierającym wielookienkowy edytor kodu źródłowego z podświetlaniem składni, kompilator, debbuger, linker. Środowisko posiada także narzędzie do tworzenia pakietów instalacyjnych napisanych programów. Instalacja jest prosta i ogranicza się do postępowania zgodnie z instrukcjami. Nie trzeba dodatkowo instalować żadnych innych programów. Umożliwia tworzenie aplikacji działających pod konsolą oraz okienkowych (w32api). Jedną z najważniejszych cech Dev-C++ jest brak konieczności instalacji, bowiem oprogramowanie dostępne jest również w wersji portable. Dev-C++ charakteryzują niewielkie rozmiary i dość stabilne działanie. Kod napisany w Dev-C++ na platformie Windows łatwo przenosi się na Linuxa i odwrotnie, gdyż używany jest kompilator TDM-GCC 4.9.2 (32 bit / 64 bit). Interfejs użytkownika jest całkowicie spolszczony.
Program rozpowszechniany jest na licencji GPL i można z niego korzystać za darmo.
Platforma systemowa: Windows 8, 10. 11.
Wielkość: 73,8 MB

 
Copyright © Szczecin 2024 by mgr inż. Tadeusz Pietrzak, e-mail: t.pietrzak@wp.pl